Дома Трансфер зона Коло Муани го избра новиот клуб

Коло Муани го избра новиот клуб


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Напаѓачот на Ајнтрахт Франкфурт, Рандал Коло Муани е на мета на голем број европски гиганти.

Сезонава 23-годишниот напаѓач на Ајнтрахт постигна 14 гола и 12 асистенции во Бундеслигата, а и на Мундијалот остави одличен впечаток.

Баерн Минхен е во потрага по напаѓач и Муани е на врвот на листата желби, бидејќи има искуство во Бундеслигата.

Интерес за Французнот покажуваат уште Манчестер Јунајтед, ПСЖ и Челзи, но Муани преферира да остане во Бундеслигата.

Поради тоа прв избор за напаѓачот е Баерн Минхен, а Ајнтрахт за неговата слобода бара 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Официјално: Бензема претставен во Ал Итихад

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Шампионот на Саудиска Арабија и официјално денес го…