Дома Видео Кога Венгер се обиде да го издрибла Зидан па неговиот обид заврши неславно ?

Кога Венгер се обиде да го издрибла Зидан па неговиот обид заврши неславно ?

Aрсен Венгер најголемиот дел од тренерската кариера го помина на клупата на Арсенал каде што остави длабока трага, но кога во прашање е фудбалската кариера како играч не може да се пофали со некој успех.

Во најголем дел од кариерата како играч Венгер играше француските нисколигаши. Кариерата ја заврши во 1981 година кога се посвети на тренерската работа во која беше фантастичен.

На клупата на Арсенал помина 22 години, а едно време доминираше во Англија.

Овие денови на социјалните мрежи кружи видео од хуманитарниот натпревар одигран во мај минатата година. Во центарот на вниманието тогаш беше 69 годишниот Венгер кој се обиде да го издрибла Зидан, меѓутоа тој негов обид не заврши добро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Емотивен момент во Токио: Ривалите аплаудираа, легендарниот Скола со солзи замина во репрезентативна пензија 🎥

Кошаркарите на Австралија се изборија за полуфинале на Летните олимписки игри во Токио. Во…