Дома Фудбал Останато Кога Бен Арфа има свој ден се „претвора“ во Меси – посрамоти половина тим и погоди! (ВИДЕО)

Кога Бен Арфа има свој ден се „претвора“ во Меси – посрамоти половина тим и погоди! (ВИДЕО)

0

Фудбалерите на Рен вчера гостуваа кај Анжерс во рамките од Лига 1 и освоија еден бод во натпреварот кој заврши со резултат 3:3.

Еден од најрасположените на теренот веројатно беше и најпознатиот играч на натпреварот Хатем Бен Арфа кој постигна два гола, а првиот беше и тоа како импресивен.

Добро познато е дека Бен Арфа на моменти изгледа како да е најдобар фудбалер во свет, така е кога има свој ден. Негов проблем е што не може констатно да игра такви натпревари.

За тоа каков мајстор е најдобар пример беше голот на овој натпревар. Ја прими топката на центарот, посрамоти половина играчи на домашниот тим, додаде до Нианг кој му ја врато топката, а Бен Арфа ја реалзираше акцијата која ја започна.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Марка“ удри по Зидан и Раул: Клубот мора да реагира

Бразилецот Родриго Гоес стигна во Реал Мадрид летово за 45 милиони евра од Сантош како фуд…