Дома Останати Кошарка НБА Коби и малата Џана веќе добија мурал во Лос Анџелес (ФОТО)

Коби и малата Џана веќе добија мурал во Лос Анџелес (ФОТО)

Вчера светот го потресе големата трагедија во која во хеликоптерска несреќа животот го загуби легендата Коби Брајант.

Хеликоптерот со кој леташе Коби и уште осум лица помеѓу кои била и неговата 13 годишна ќерка се сруши во близината на Лос Анџелес и трагедијата никој не ја преживеа.

Веќе денес во Лос Анџелес беше нацртан мурал со ликот на Коби и неговата ќерка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Oва е прстенот кој Коби го подари на неговата мајка и кој сега се продаде за 200.000 долари (ФОТО)

Eден од двата дијамантски прстени кои Коби им ги поклони на родителите е продаден на аукци…