Дома Фудбал Англија Клоп: Јас сум добар, но Гвардиола е најдобар

Клоп: Јас сум добар, но Гвардиола е најдобар

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, не брза да го нарече неделното дерби против Манчестер Сити – решавачко за титулата.

Двата тима ги дели само бод во трката за врвот, а ова исто така ќе биде и дуел на Клоп и Гвардиола.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Тоа е меч кој одлучува за титулата? Не знам кој го смисли ова, но сѐ уште е рано. Мислам дека никој не треба да го отвора шишето шампањ без разлика на резултатот“, изјави Клоп.

„Пеп е најдобриот менаџер во светот. Токму поради него и јас сум подобар менаџер. И двајцата сакаме да победуваме, и двајцата ја имаме таа среќа што тренираме врвни фудбалери во нашите тимови. Имаме многу да разговараме, но во недела ќе се соочиме еден против друг“, додаде Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Што значеше гестот на Араухо по црвениот картон? 🎥

Бaрселоа загуби со 1:4 од Пари Сен Жермен пред своите гледачи во реваншот од четврт-финале…