Дома Трансфер зона Клоп на Мундијалот си „бендиса“ јануарско засилување

Клоп на Мундијалот си „бендиса“ јануарско засилување


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Скаутите на Ливерпул внимателно ги следат натпреварите на Мундијалот, па медиумите тврдат дека пронашле зимско засилување за тимот.

Имено, Клоп сака да го засили средниот ред во јануари, а му фрлил око на мароканецот Софијан Амрабат.

26-годишниот фудбалер на Фиорентина игра одлично на Мундијалот, а Клоп има потреба токму од таков профил на фудбалер.

Ливерпул нема многу алтернативи во средниот ред, па е во потрага по квалитетен играч за врска.

Амрабат има договор со Фиорентина до јуни 2024 година, а за неговата слобода клубот бара 20 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…