Дома Фудбал Англија Клоп импресиониран од Артета: Го промени Арсенал

Клоп импресиониран од Артета: Го промени Арсенал

Ливерпул во понеделник го пречекува Арсенал во дербито од третото коло во Премиер лигата.

Двајцата менаџери пред дербито со поделија големи комплименти, а Клоп истакна дека е импресиониран од Микел Артета.

„Артета ја смени атмосферата во целиот клуб, тоа се забележува. Тие сега се многу тежок противник.Во краток период покажа дека е извонреден менаџер. Ме импресионираше со она што го направи за само неколку месеци. Тимот му е одлично организиран и избалансиран, а играчите кои играат на своите природни позиции имаат доволно слобода во играта“, изјави Клоп.

„Црвените“ ги загубија последните два меча против Арсенал, од кој едниот беше за титулата во Суперкупот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Што Бартомеу напишал последно во „ВатсАп“ групата на Барселона?

Хозе Марија Бартомеу пред неколку дена одлучи да поднесе оставка од местото претседател на…