Дома Фудбал Останато Клоп во 2016. година ја критикуваше Ла Лига, а сега…

Клоп во 2016. година ја критикуваше Ла Лига, а сега…

0

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше против доминацијата на Барселона пред неколку сезони.

Клоп во 2016. година го критикуваше нивото на Ла Лига, изјавувајќи дека Барселона може да победи 50% од лигашките натпревари и со Б тимот.

Веројатно тогаш Германецот беше во право, но само две години подоцна се случи Манчестер Сити и Ливерпул да се непобедливи во англиската Премиер лигата и дека оваа лига стана досадна покрај доминацијата на „Граѓаните“ и „Црвените“.

Сити вчера славеше со 8:0, Ливерпул ретко да испушти бод, а Барселона и Реал Мадрид од коло во коло разочаруваат и повеќе нема доминација како порано.

Ливерпул има два бода повеќе од Сити, а денеска оди на гостување против Челзи, што е една од потешките пречки за Ливерпул на патот кон титулата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ракитиќ се огласи после одењето пеш од аеродромот до дома (фото)

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ се најде во голем проблем по враќањето во Барселон…