Дома Фудбал Останато Класа: Суарез на дебито за Гремио постигна хет-трик и го освои првиот трофеј 🎥

Класа: Суарез на дебито за Гремио постигна хет-трик и го освои првиот трофеј 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Уругвајскиот фудбалер Луис Суарез на најдобар можен начин им се претстави на навивачите во новиот клуб.

Суарез неодамна потпиша договор со Гремио и после многу успешни години во Европа се врати на јужноамериканскиот континент каде што по Национал дојде во бразилскиот клуб.

Веќе на дебито за Гремио постигна три гола и го подигна трофејот во Суперкупот со победата над Сао Луиз со 4:1. Суарез трите гола ги постигна за 38 минути. Првиот гол го постигна во петтата минута за 1:0, вториот за 3:1 во 32. Итретиот за 4:1 во 38. минута.

Вториот гол за Гремио го постигна Битело, а единствениот погодок за Сао Луиз го постигна Паулињо Сантос. Суарез еден од головите го постигна со лоб преку голманот, вториот од волеј, па така ја покажа својата класа и пред 36. роденден.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Сити сака да го „украде“ суперталентот на Милан

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Во младинските катего…