Дома Видео Класа и на 43 години: Буфон со фантастична одбрана ја спаси Парма од пораз 🎥

Класа и на 43 години: Буфон со фантастична одбрана ја спаси Парма од пораз 🎥

Вчера Парма остана одигра 0:0 против Асколи, а за тоа што натпреварот заврши 0:0 големи заслуги има Џанлуиџи Буфон.

Буфон во јануари ќе наполни 44 години, но и понатаму покажува дека може да брани на највисоко ниво. Сега со една фантастична одбрана во 85. минута ја спаси Парма од пораз против Асколи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…