Дома Топ вести Класата е вечна: Рамос со фантастичен потег го спаси голот на Севиља 🎥

Класата е вечна: Рамос со фантастичен потег го спаси голот на Севиља 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Легендарниот шпански дефанзивец Серхио Рамос повторно заигра за Севилја и на првиот настап ги воодушеви навивачите.

Севилја славеше со 1-0 против Лас Палмас, а еден од најзаслужните за тоа е 37-годишниот Рамос кој го спаси голот на домаќините.

Поранешниот капитен на Шпанија со неверојатен потег спаси гол во 47. минута, откако стана јаснод ека српскиот голман Дмитровиќ е совладан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Јувентус ја најде замената за Погба

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Јувентус е во потрага…