Дома Видео Класата е вечна: Димитри Паје 94. минута донесе победа со мајсторија од слободен удар 🎥

Класата е вечна: Димитри Паје 94. минута донесе победа со мајсторија од слободен удар 🎥

Ветеранот Димитри Паје уште еднаш покажа дека е мајстор кога се слободните удари во прашање.

Французинот во својот последен настап за Васко Де Гама против Америка МЖ во победата од 2:1 стрелаше од слободен удар.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Паје изминатото лето си замина од Марсеј и донесе одлука да ја напушти Европа и се одлучи да продолжи во Бразил во тимот на Васко Де Гама.

Со својот маестрален гол од слободен удар тој ја крена публиката на нозе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…