Дома Фудбал Останато Кинезите жестоко го нападнаа Меси

Кинезите жестоко го нападнаа Меси

Кинеските медиуми, политичари и навивачи го критикуваа Лионел Меси за неговото учество на вчерашниот натпревар во Јапонија, откако неколку дена претходно го пропушти пријателскиот натпревар во Хонг Конг.

Државниот медиум „Глобал тајмс“ го обвини Меси и неговиот клуб Интер Мајами дека имаат „политички мотиви“ за да го „посрамат“ Хонгконг.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Аргентинската суперѕвезда ги разочара фановите откако не се појави на теренот во неделата пред преполниот стадион.

„Натпреварот во Хонг Конг беше единствениот во претсезоната во кој Меси не учествуваше. Се покренаа сомнежи за чесноста на Интер Мајами и самиот тој. Имаше луѓе кои патуваа 12 часа до градот само за да го видат“, напиша „Глобал тајмс“.

Целата ситуација дополнително се разгоре откако Меси настапи во соседна Јапонија, па фановите му порачаа дека повеќе не е добредојден во Кина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…