Дома Топ вести Кимих е примарна трансфер желба на Барселона

Кимих е примарна трансфер желба на Барселона

Џошуа Кимих би можел да го напушти Баерн Минхен и кариерата да ја продолжи во Барселона.

Каталонците и во летниот преоден рок беа заинтересирани за Германецот, но преговорите не се ни одржаа поради лошата финансиска состојба во каталонскиот клуб.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Сепак, Кимих на лето би можел да биде на попуст, бидејќи влегува во последната година од договорот со Баерн Минхен.

Кимих ја стави опцијата за продолжување на соработката на чекање, а може да го принуди Баерн да го продаде на лето.

Барселона ја следи ситуацијата и наскоро ќе стапи во контакт со неговиот агент бидејќи Германецот е најголема желба на Чави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…