Дома Фудбал Репрезентации Кикс на „Скај Спорт“: Германија и Србија играат во – Премиер лигата! (ФОТО)

Кикс на „Скај Спорт“: Германија и Србија играат во – Премиер лигата! (ФОТО)

Репрезентацијата на Германија во овие моменти го натпреварот против Србија.

Натпреварот се игра во Волфсбург, а стадионот е прилично исполнет. Двете екипи се спремаат за почетокот на квалификациите за Европското првенство и сигурно дека оваа проверка добро ќе им дојде.

Фудбалските љубители ширум светот имаа прилика да го следат овој натпревар, а за гледачите во Англија директниот пренос го работи „Скај Спорт“.

Но, „Скај Спорт“ се најде на мета на урнебесни коментари бидејќи го промашија логото за овој натпревар и според нив Германија и Србија играат натпревар во англиската Премиер лига.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Мајсторите за трансфери потфрлија: Јувентус ова лето скоро ништо не погоди!

Управата на Јувентус изгледа од поодамна немала полош преоден рок од последниот. Јувентус …