Дома Фудбал Италија Киелини: Ќе го разберев Бонучи ако заминеше во Реал, но во онаков Милан?

Киелини: Ќе го разберев Бонучи ако заминеше во Реал, но во онаков Милан?

Капитенот на Јувентус, Џорџо Киелини не престанува да привлекува внимание со својата автобиографија.

Киелини со својата автобиографија ја разбранува јавноста откривајќи интересни детали, а сега го коментираше заминувањето на неговиот соиграч Бонучи во Милан.

„Тоа беше грешна одлука на Бонучи бидејќи тој не беше мирен со самиот себе си. Лео беше растргнат поради неколку причини и не можеше да донесе правилна одлука. Тоа се случи во неделите кога не се гледавме и не можев да влијаам на неговата одлука“.

„Ќе го разберев ако заминеше во Реал Мадрид, но во онакој Милан? За среќа, судбината сакаше после една година се да дојде на свое место. Тој направи грешка и ја призна, Јувентус е најдоброто место за него“, истакна Киелини.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Жунињо: Нејмар е алчен за пари како и секој Бразилец

Бразилската легенда, Жунињо Пернамбукано удри по Нејмар кој според него го интересираат са…