Дома Фудбал Репрезентации Киелини посебно изненаден од еден играч на Милан: Не знаев дека може да биде толку силен

Киелини посебно изненаден од еден играч на Милан: Не знаев дека може да биде толку силен

Вечерва се игра големото дерби во Лигата на Нации помеѓу Италија и Англија, две селекции кои се борат да го избегнат последното место во групата кое води во лигата Б.

Пред овој натпревар за медиумите зборуваше поранешниот стопер на Јувентус, а сегашен на Лос Анџелес Галакси ФК, Џорџо Киелини. Една од темите на кои зборуваше Киелини беше и Фикајо Томори од Милан.

Киелини посебно го издвои Томори како играч кој го изненадил во позитивна смисла со неговиот напредок кој го имаше во Милан.

„Многу ме изненади затоа што го гледав во Милан и не мислев дека може да биде толку силен 90 минути. Дефинитивно беше еден од клучните играчи на Милан минатата година“, изјави Киелини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Очекувано: Ремек-делото на Канга гол на колото во Лига Европа

Голот кој го постигна Гелор Канга во победата на Црвена Звезда над Ференцварош од 4:1 е из…