Дома Фудбал Италија Киелини најави крај на кариерата

Киелини најави крај на кариерата

Легендарниот италијански дефанзивец, Џорџо Киелини најави крај на богатата кариера.

Киелини, кој е играч на Лос Анџелес синоќа загуби во финалето на американската МЛС лига, а тоа може да негов последен професионален натпревар.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Ова беше навистина убаво и незаборавно патување. Го кажав истово уште вчера, за жал еден од овие два тима мораше да загуби во финалето. Што се однесува до мене, ова можеби беше мојот последен меч во кариерата“.

„Бев многу фокусиран на ова финале, а сега сум испразнет. Сега ми е потребно време, да посветам време на моето семејство, да се вратам во Италија и таму ја да донесам дефинитивната одлука. Не сакам сега да кажам нешто официјално, а после да се премислувам. Ќе размислам и ќе донесам одлука“, изјави Киелини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Милан на лето сигурно ќе прави тренерска смена, а медиумите на Апенините тврдат дека главн…