Дома Фудбал Англија Кејн спремен да потпише нов договор со Тотенхем

Кејн спремен да потпише нов договор со Тотенхем

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн е спремен да стави потпис на нов договор и да ја продолжи верноста со „спарси“, пренсува новинарот Фабрицио Романо.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Договорот на Кејн со Тотенхем истекува во 2024 година, но 29-годишниот Англичанец донел одлука да го продолжи својот престој во клубот.

Во медиумите се појавија шпекулации дека Кејн на лето може да го напушти Тотенхем и да се пресели во Баерн Минхен, а наводно интерес за Кејн покажува и Челзи.

Меѓутоа, Тотенхем не сака да дозволи најголемата ѕвезда на лето да влезе во последната година од договорот и веќе започнал преговори за продолжување на соработката.

Хари Кејн е спремен да стави потпис на нов договор и да ја продолжи версноста со клубот каде ја помина целата своја кариера. Тој има постигнато 254 гола на 395 натпревари за „спарси“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…