Дома Трансфер зона Кејлор Навас може да го напушти Реал и да се пресели во Серија А?

Кејлор Навас може да го напушти Реал и да се пресели во Серија А?

0
navas

Кејлор Навас наводно би можел да добие примамлива понуда за продолжување на кариерата.

Со доаѓањето на Тибо Куртоа во Реал Мадрид, фантастичниот Костариканецот доби голема конкуренција, но некако успева да се избори за своето место.

Меѓутоа пред според информациите на италијански „Калчомеркато“ е интересна понуда. Реномираниот италијански медиум тврди дека торински Јувентус размислува за ангажман на одличниот голман и ќе се обиде да го доведе во своите редови.

Доколку навистина дојде до ваков трансфер тогаш извесно е дека Матија Перин ќе биде испратен некаде на позајмица, додека Навас за местото прв голман би се борел со Војчех Шчесни.


Следете го Sportski.mk и на


Навас оваа сезона настапи на седум натпревари за клубот од Марид, но само на два настапи од првата минута беа во првенството на Шпанија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Откриено: Бензема бил на чекор од Барселона, но трансферот пропаднал поради бизарна причина

Во летото 2018 година Карим Бензема бил блиску до потпис со Барселона. Пред сезоната 2008/…