Дома Видео Кеси се фати за глава: Ансу Фати му спречи чист гол во „Ел Класико“ 🎥

Кеси се фати за глава: Ансу Фати му спречи чист гол во „Ел Класико“ 🎥

Барселона победи во првиот натпревар од „Копа Дел Реј“ со 0:1. Во еден натпревар без многу шанси многу лесно Каталонците можеа да обезбедат и повисока предност за реваншот.

Напаѓачот Ансу Фати во игра кај Барселона влезе во 69-тата минута на местото на Рафиња, а само три минута подоцна одигра улога на дефанзивец на Реал Мадрид.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Франк Кеси влезе во одлична прилика за гол и шутираше, топката одеше во празната мрежа, но на патот и застана неговиот соиграч.

Интересна беше реакцијата на Кеси кој како да не можеше да си поверува дека беше изблокиран од неговиот соиграч, па и му објаснуваше на Фати дека требало само да потскокне.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Фудбалер на Гостивар удри бокс на играч на Македонија Ѓорче Петров! 🎥

Гостивар денес со 1:0 ја победи Македонија Ѓорче Петров, но во овој натпревар беа видени и…