Дома Трансфер зона Кевин Стротман се врати во Серија А

Кевин Стротман се врати во Серија А

Поранешниот играч за врска на Рома, Кевин Стротман се врати во Италија.

Стротман вчера допатува во Џенова на лекарски прегледи и ќе потпише договор со Џенова. Холандскиот фудбалер ги договори условите и се чека овој трансфер да добие официјална потврда.

Во редовите на Џенова Стротман пристигнува од Марсеј.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос добил понуда која тешко се одбива?

После долги 16 години би можело да дојде до разделба помеѓу Реал Мадрид и Серхио Рамос. Се…