Дома Фудбал Останато Кевин Де Бруjн продолжува да руши рекорди

Кевин Де Бруjн продолжува да руши рекорди

0

в

Тимот на Роберто Мартинез синоќа убедливо на гостувањето во Шкотска без големи маки ја совлада со убедливи 4:0.

Кевин Де Бруjн уште еднаш докажа дека е еден од најкреативните играчи во светот. Играчот на Манчестер Сити запиша три асистенции за своите соиграчи во првите 45 минути, за подоцна во продолжението од натпреварот ја потврди победата на својата селекција со гол. Три асистенции се воедно и рекорд на овие европски квалификации, прашање е само дали некој ќе ја надмине статистиката на Белгијанецот.

Играчот на Сити се издвојува и во тимот на шампионот на Англија, каде што во досегашните четири кола од Премиер лигата забележи еден гол и дури пет асистенции. Де Бруjн без сомнеж во моментов е во најдобра форма во Европа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Атлетико ја обвинува Барса за милионска „кражба“, а обвинетелот предложи казна од – 300 евра!

Aнтоан Гризман ова лето пристигна од Барселона во Атлетико Мадрид за сума од 120 милиони е…