Дома Трансфер зона Катарците прават се за да го продадат Родригез, но ставот на Колумбиецот е јасен

Катарците прават се за да го продадат Родригез, но ставот на Колумбиецот е јасен

Катарскиот Ал Рајан сака да се ослободи од колубиската ѕвезда Хамес Родригез (30).

Родригез е далеку од формата со која некогаш настапуваше и во катарскиот клуб не покажа ништо спектакуларно. Платата од 12 милиони евра која ја добива е премалку во однос на она што го покажува на теренот.

Денес медиумите пренесуваат информација дека тие договориле продажба на 30-годишниот Џејмс во Ботофаго за 5.6 милиони долари. Меѓутоа потоа следувал шок. Неколку моменти подоцна Џејмс се јавил и им соопштил дека не сака да оди во Бразил.

Ставот на Колумбиецот е јасен сака да се врати во Европа и не го интересираат други понуди. Во богатата кариера 30-годишниот фудбалер настапуваше за Енвигадо, Банфилд, Порто, Монако, Реал Мадрид, Баерн и Евертон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…