Дома Фудбал Касемиро против Шериф го праша Анчелоти дали да добие жолт картон 🎥

Касемиро против Шериф го праша Анчелоти дали да добие жолт картон 🎥

Реал Мадрид гостуваше кај Шериф Тираспол и славеше со 3-0, а при тој резултат Касемиро тргна кон тренерот Карло Анчелоти.

Иако се обиде да се сокрие, сепак јасно е дека Kaсемиро го прашува Анчелоти тренерот дали да добие жолт картон до крајот на натпреварот, зашто се играше 56. минута.

Анчелоти на тоа му даде кратко и негативен одговор, а тоа што Касемиро очигледно не го знае е дека картоните се бришат пред нокаут-фазата во Лигата на шампиони, па така тренерот ќе го скратеше списокот на играчи само за мечот против Интер.

Сепак, Анчелоти му даде јасен одговор затоа што е свесен за правилото и сака да смета на Касемиро во дуелот против Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Големи инциденти на дебито на Васоски во Сарајево 🎥

Александар Васоски имаше успешно интернационално тренерско деби откако Сарајево убедливо с…