Дома Фудбал Касемиро во одбрана на Бејл: Никој не зборува за титулите кои ни ги донесе

Касемиро во одбрана на Бејл: Никој не зборува за титулите кои ни ги донесе

Соиграчот на Герет Бејл, Касемиро смета дека луѓето треба повеќе да го ценат Герет Бејл.

Влшанецот констатно е на мета на критики на шпанските медиуми, а сега Касемиро застана во негова одбрана.

„Бејл е неверојатен играч. Сите зборуваат за лошите работи кои ги прави надвор од терените, а никој за она што добро го прави, за головите во финалињата и кои нас ни донесоа титула. Мене не ми е важно што прави надвор од теренот кога игра добро. Кога ќе помислам на него помислувам на се што даде за овој клуб. Го почитувам затоа што е еден од најдобрите тука“, изјави Касемиро.

Бејл во последните недели имаше здравствени проблеми, прво го повреди прстот во натпреварот со Осасуна, за потоа да има стомачен вирус.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…