Дома Фудбал Останато Касано: Марадона нешто невидено правеше 4-5 години, Меси тоа го прави 15 години

Касано: Марадона нешто невидено правеше 4-5 години, Меси тоа го прави 15 години

Дискусијата за тоа кој е подобар Марадона или Меси вечно ќе постои, посебно во Аргентина.

Диего Марадона до пред 15 години беше „Бог на фудбалот“ за Аргентинците, но кога се појави Меси многумина го променија мислењето.

Поранешниот италијански репрезентативец и играч на Бари, Рома, Реал…Зборуваше на оваа тема.

„Марадона во фудбалот 4-5 години правеше нешто невидено. Лео тоа го прави веќе 15 години. Тука некој ќе каже дека нема титула со Аргентина за разлика од Диего, но Меси има постигнато 710 голови и повеќе од 300 асистенции. Оние кои се фанови на Марадона мораат да се помират дека Меси го надмина нивниот миленик“, изјави Касано.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…