Дома Фудбал Англија Карагер му посочи на Арсенал што треба да нарави за да дојде до титулата

Карагер му посочи на Арсенал што треба да нарави за да дојде до титулата


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Легендарниот англиски фудбалер, Џејми Карагер смета дека на Арсенал му е потребен уште квалитет за да ја освои титулата во Премиер лигата.

Арсенал оваа сезона беше на добар пат да го освои пехарот, но во финишот од сезоната имаа пад на формата и тоа го искористи Манчестер Сити.

„Арсенал игра слично како Манчестер Сити, има квалитетни фудбалери, но за титулата потребен им е поголем квалитет. Добар дел од играчите не се подготвени да играат постојано на највисоко ниво. Арсенал имаше 50 бодови на средината на сезоната и тоа изгледаше неверојатно. Но кога се натпреварувате со тим како Сити, вие мора да имате над 90 поени во сезона. Мора да купат повеќе квалитетни фудбалери ова лето“, изјави Карагер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Спалети потврди: Заминувам бидејќи сум уморен

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ После претсдателот Де Лаурентис, сега и самиот Лучи…