Дома Фудбал Англија Карагер: Ако Клоп, Тухел или Пеп го имаа составот на Јунајтед ќе беа шампиони во Премиер лигата

Карагер: Ако Клоп, Тухел или Пеп го имаа составот на Јунајтед ќе беа шампиони во Премиер лигата

Манчестер Јунајтед не успева да освои некаква титула со Оле Гунар Солскјер, но и покрај тоа Норвежанецот ја има поддршката.

Џејми Карагер во дебата на „Скај Спорт“ со Гери Невил изјави дека Солскјер е проблемот затоа што Јунајтед нема трофеи.

„Ако Гвардиола, Клоп или Тухел го имаа составот на Јунајтед тие сигурно ќе ја освоеа лигата. Јунајтед потроши пари колку Сити и Челзи, но мислам дека повторно нема да ја освојат лигата. За нив ќе биде прифатливо ако се трети или четврти“, изјави Карагер.

И кај навивачите амбициите сезонава се навистина поголеми, посебно поради враќањето на Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…