Дома Фудбал Италија Капитенот на Милан: Сакам да играм во Лигата на шампиони!

Капитенот на Милан: Сакам да играм во Лигата на шампиони!

Капитенот на Милан, Алесио Ромањоли испрати јасна порака до клубот дека во блиска иднина сака да игра во Лигата на шампиони.

Ромањоли е еден од најдобрите дефанзивци на Апенините и за него се заинтересирани многу европски гиганти, но тој останува верен на „росонерите“.

Сепак, Ромањоли испрати јасна порака до миланскиот гигант дека во блиска иднина сака да настапува во Лигата на шампиони.

„Посакувам да играм во Лигата на шампиони, мора да настапувам таму, тоа е место каде играчите се развиваат. Се надевам дека ќе го имам тоа искуство таму наскоро, тоа е од клучно значење за млади играчи како мене“, изјави Ромањоли.

Италијанските медиуми оваа изјава ја протолкуваа како притисок брз „росонерите“ и доколку Милан не обезбеди учество во Лигата на шампиони, Ромањоли може да побара трансфер наредното лето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчестер Сити сепак ќе може да игра во ЛШ следната сезона

Правните експерти тврдат дека Манчестер Сити ќе може да ја избегне казната од УЕФА и наред…