Дома Фудбал Англија Капитенот Кошчелни одби да отпатува на припреми со Арсенал

Капитенот Кошчелни одби да отпатува на припреми со Арсенал

0

Во Арсенал моментално се случуваат чудни работи.

Освен што имаат мал буџет за трансфери и се уште не донесоа ниту едно засилување, сега имаат нови проблеми.

Имено, капитенот на овој клуб, Кошчелни одбил да патува со екипата на припремите во САД, а за ситуацијата се огласи и клубот.

„Разочарани сме од однесувањето на Кошчелни, кој се спротиставува на нашите упатства. Следното соопштение околу овој проблем ќе биде откако ќе го решиме истиот.“ – стои на официјалната страница на Арсенал.

Се чини дека пишувањата во англиските медиуми дека Французинот сака да ги напушти Топџиите не биле погрешни, а тоа се докажува со потегот на самиот играч.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Регионалниот собир на фановите на Ливерпул ќе има хуманитарен карактер (фото)

Ливерпул е еден од европските гиганти со најмногу навивачи на овие простори, а „црвените“ …