Дома Фудбал Англија Капитенот на Челзи казнет со еден натпревар суспензија и 90.000 фунти

Капитенот на Челзи казнет со еден натпревар суспензија и 90.000 фунти

Фудбалерот и капитен на Челзи, Рис Џејмс заработи суспензија во Премиер лигата затоа што го пцуел судијата во натпреварот против Астон Вила.

Во рамките од шестото коло Челзи беше поразен од Астон Вила со 0:1, а Џејмс ги загуби нервите и вербално го нападнал судијата. Тензичниот момент се случил во тунелот кој води до соблекувалната.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Според информациите на „Скај Спорт“ фудбалерот користел навредливи зборови кон арбитрот и сега покрај суспензијата од еде ннатпревар ќе мора да плати и 90.000 фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пиоли: Одиме да ја освоиме Лига Европа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, вели дека неговите играчи и натаму се во трка да го осво…