Дома Топ вести „Калчомеркато“ дојде до ексклузива: Модриќ го известил Перез – сакам во Интер!

„Калчомеркато“ дојде до ексклузива: Модриќ го известил Перез – сакам во Интер!

0
modric

Секако и денес главна тема на трансфер пазарот е потенцијалниот трансфер на Лука Модриќ!

Неодамна ќе потсетиме, Модриќ се сликаше со новата гарнитура дресови на Интер, но само неколку дена добивме во ова време навистина сериозни најави дека Хрватот може да го напушти Мадрид.

Имено, Реал на своите официјални Твитер и Фејсбук профили ја промени „ковер“ фотографијата и на неа се појавија пет фудбалери на „кралскиот“ клуб: Бејл, Бензема, Рамос, Марсело и Крос, го немаше Лука Модриќ.

Веќе утрово, овој пат не само од Италија, туку и од Шпанија стигнуваат вести дека Лука Модриќ отворено му соопштил на Флорентино Перез дека сака трансфер во Интер.


Следете го Sportski.mk и на


Оваа вест утрово ексклузивно ја пренесе реномираниот италијански медиум „Калчомеркато“.

Се наведува на тоа дека Модриќ наскоро ќе го гледаме во дресот на Интер…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Икарди и Ванда и денес главна тема: Интер сака да знае на што е – двајца фаворити за негов наследник!

Мауро Икарди му направи огромни проблеми на Интер со одолговлекувањето околу новиот догово…