Дома Останати Кошарка Како Руди Гобер ги „уништи“ Американците (ВИДЕО)

Како Руди Гобер ги „уништи“ Американците (ВИДЕО)

0

После елиминацијата на Србија во вчерашниот ден, денес Франција приреди ново изненадување елиминирајќи ги Американците.

Американците како и Србите се надеваа на злато, но ќе мора да прифатат дека ќе играат со нашиот сосед во разигрувањето за петтата позиција.

Еден од најзаслужните за триумфот на Франција беше Руди Гобер кој одигра фантастичен натпревар. Гобер во две прилики маестрало ги запираше американските кошаркари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Обрадовиќ ќе биде нов селектор на Србија?

Српските медиуми пренесуваат изненадувачка вест и тврдат дека Саша Обрадовиќ ќе биде нов с…