Дома Фудбал Франција Како пропаднал трансфер за 32 секунди задоцнување?!

Како пропаднал трансфер за 32 секунди задоцнување?!

Интересна вест ни пристигнува од Франција.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Како што пренесуваат француските медиуми, трансферот на фудбалерот на Ница Лукас Де Куње во Лориен пропаднал затоа што е реализиран точно 32 секунди после официјалното завршување на преодниот рок.

Агентот на 21-годишниот фудбалер Фредрик Геро ситуацијата ја објасни на Фејсбук.

„Во 17:39 го добив првиот мејл со барање за трансфер, после што имав неколку разговори. Во 21 часот постигнавме вербален договор и Лукас замина за Ница да ги потпише сите документи. Лориен прво мораше да ги испрати документите на валидализација, а потоа и Лукас“.

„Бидјќи Геро и Де Куња дадоа зелено светло до 22:30, Геро наведува дека во Ница пристигнал во 22:57, три минути пред истекот на рокот, потоа тој договор морало да биде испринтан, секниран и испратен назад во Лориен“, стои во објаснување.

Меѓутоа во Лориен задоцниле 32 минути со тие административни задачаи, па трансферот пропаднал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…