Дома Видео Како за крај на 2021: Коста на натпревар дојде со трактор 🎥

Како за крај на 2021: Коста на натпревар дојде со трактор 🎥

Диего Коста е добро познат и по своите лудории надвор од теренот и често пати го демонстрирал својот темперамент.

Откако го напушти Атлетико Мадрид, Коста кариерата ја продолжи во својата татковина каде што го носи дресот на Атлетико Минеиро, клуб со кој освои двојна круна. Сега на еден од последните натпревари за оваа година Коста се појави со трактор на кој беа и неговите деца.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Атракција од Кирјос: Со сервис каков што ретко се гледа ја крена публиката на нозе 🎥

Ник Кирјос во претходниот период беше во центарот на вниманието поради позитивните комента…