Дома Фудбал Останато Како гласаа Роналдо, Меси и Левандовски во изборот на најдобрите на ФИФА?

Како гласаа Роналдо, Меси и Левандовски во изборот на најдобрите на ФИФА?

ФИФА вчера го избра Роберт Левандовски за најдобар во светот за 2021 година и веќе е познато кој за кого гласал.

Португалецот Кристијано Роналдо кој вчера доби специјална награда на првото место го савил победникот Левандовски, на второто Канте, а на третото Жоржињо.

Лионел Меси кој му беше главен конкурент на Левандовски и заврши на втората позиција не гласал за полскиот голгтер. Аргентинецот на првото место го рангирал својот соиграч од ПСЖ, Нејмар, потоа Мбапе, па Бензема.

Левандовски пак гласал за Меси и го ставил на втората позиција. Најмногу поени му дал на Жоржињо, а на третото место го сместил Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…