Дома Видео Каков татко, таков син: Погледнете со каква акробација постигна гол синот на Ибрахимовиќ (ВИДЕО)

Каков татко, таков син: Погледнете со каква акробација постигна гол синот на Ибрахимовиќ (ВИДЕО)

Maксимилијан Ибрахимовиќ, синот на Златан Ибрахимовиќ покажа неверојатен талент за фудбал барем според видеото кое кружи на интернет.

13 годишниот Максимилијан постигна гол на неверојатен начин, баш во стилотн а неговиот татко. На едно нафрлување од десната страна со акробација успеа да ја смести во мрежата.

Каков татко, таков син!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Неверојатни бројки: Рамос е подобар од Фиго, Чави, Роналдињо и Зидан!

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е жива легенда, иако е стопер, сепак се однесува ка…