Дома Фудбал Лига на шампиони Каков Роналдо, навивачите на Ливерпул се плашат од – Ловрен!

Каков Роналдо, навивачите на Ливерпул се плашат од – Ловрен!

1
lovren ronaldo

Кога и да зборува пред натпреварот, тоа е лошо по клубот, барем така сметаат навивачите на „црвените“.

Дејан Ловрен пред финалето во Лигата на шампионите зборуваше за Кристиано Роналдо.

„Тој е страшен играч, јасно е дека мораме да бидеме внимателни, да се браниме заеднички. Ќе останам со него во ситуација „еден на еден“, спремен сум, работев напорно, можам да го запрам“, со самодоверба зборуваше Хрватот.

Ова не е прв пат Ловрен да дава вакви изјави, а навивачите на Ливерпул сметаат дека тоа не е добро.


Следете го Sportski.mk и на


„Замолчи, не се плашиме од Роналдо, туку од тебе!“, гласат поголемиот број пораки од фановите на Ливерпул.

„Кажете му да молчи, нека не игра“

„Кога и да зборува вака, на крајот ги упропастува натпреварите. Молчи, те молам“, пишуваат суеверените навивачи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Де Лаурентис: Каков успех е тој ако позајмиш 200 милиони евра да купиш еден играч?

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се обиде да се сочуствува со разочараните на…