Дома Фудбал Останато Каков „пациент“: Ја зема топката и се дриблаше самиот со себе! (ВИДЕО)

Каков „пациент“: Ја зема топката и се дриблаше самиот со себе! (ВИДЕО)

0

Играчите кои влегуваат од клупата за резерви секогаш сакаат да ја искористат секоја прилика за да се докажат на теренот.

Но, она што го направи играчот на Орланди Пиратес, Табо Калинга не се гледа секој ден.

Неговата екипа го играше последниот натпревар од првенството против тимот на Полокване и славеше со 3:0, така сезоната тие ја завршија на втората позиција.

Клаинга доби шанса од клупата за резерви кога неговиот тим имаше сигурна предност, а во продолжението одлучи да направи свое шоу.

Топката беше во негов посед и некој од противничките играчи не се наоѓаше во негова близина, тогаш Калинга без причина започна да ја прескокнува топката додека таа се движеше.

Во продолжение погледнете како изгледаше сето тоа.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тухел призна: Ако Мбапе или Нејмар заминат, ќе бараме решение!

Тренерот на Пари Сент Жермен, Томас Тухел не беше категоричен дека дека двете најголеми ѕв…