Дома Топ вести Каземиро го носи Нејмар на „Олд Трафорд“

Каземиро го носи Нејмар на „Олд Трафорд“


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Раководството на ПСЖ одлучи да го стави Нејмар на трансфер листа, а најсилен интерес за него покажува Манчестер Јунајтед.

Тој е најскап фудбалер во историјата, но никогаш во целост не ги опрадва очекувањата во Париз. Притоа, „светците“ сакаат да се ослободат од неговата висока плата.

Откако навивачите отворено го нападнаа, сега и самиот Нејмар е спремен да го напушти клубот, а Каземиро го убедува да се пресели на Олд Трафорд.

Манчестер Јунајтед започнал првични преговори околу трасферот, а клучна улога би требало да одигра токму Каземиро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Бербатов за првпат откри: Дарко Панчев беше мојот идол!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Поранешната ѕвезда …