Дома Трансфер зона „Кадена Сер“: Перез има план за Халанд

„Кадена Сер“: Перез има план за Халанд


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез не се откажа од ангажман на напаѓачот на Манчестер сити, Ерлинг Халанд.

„Кадена Сер“ објави дека Перез во Халанд гледа замена за францускиот напаѓач Карим Бензема, кој е пред крајот на неговата кариера.

„Перез има план како да го донесе Халанд во Реал. Норвежанецот во договорот има клаузула за откуп. Ако некој го плати тој износ, тогаш Халанд ќе го напушти Манчестер.

Претседателот на Реал сака да има робот во својот тим, а тој робот да се вика Халанд“, пишува медиумот.

Норвешкото чудо од дете, наводно, има откупна клаузула до 200 милиони евра, а во досегашниот дел од сезоната на 26 меча постигна 31 гол за „граѓаните“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…