Дома Трансфер зона Кагава промовиран во новиот клуб

Кагава промовиран во новиот клуб

Јапонскиот фудбалер Шинџи Кагава (31) пронајде нов клуб.

Поранешниот фудбалер на Борусија и Манчестер Јунајтед потпиша договор со грчкиот гигант од Солун и во овој клуб ќе остане во наредната година ипол.

Кагава вчера ги помина лекарските прегледи, а денес го потпише договорот. Во новиот тим тој ќе го носи дресот со број 23.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Бриж🎥

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот дефанзивец на Клуб Бриж, Одилон Кос…