Дома Видео Кабиб се врати дома и повторно почна да го провоцира Мекгрегор

Кабиб се врати дома и повторно почна да го провоцира Мекгрегор

1

Кабиб вчера ја одбрани титулата во лесна категори откако го победи Конор Мекгрегор.

Во натпреварот на годината Кабиб и Мекгрегор ни приредија вистински спектакл, а на крајот славеше Кабиб откако ирскиот борец ја предаде борбата во четвртата рунда. Меѓутоа, после тоа настана вистински хаос откако Кабиб ја прескокна оградата и започна тепачка со тимот на Конор.

Тие со месеци жестоко го навредуваа Кабиб, а очигледно тој го чекаше крајот на натпреварот за да се пресмета со сите.  УФЦ најавува казна за Кабиб, а постои можност да му се одземе појасот поради скандалот во Лас Вегас.

Кабиб се врати во својата куќа и веднаш по враќањето ги повика своите најблиски пријатели заедно да погледнат уште еднаш како го победи Мекгрегор и сигурно дека ова е уште една провокација за Ирецот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Икарди и Ванда и денес главна тема: Интер сака да знае на што е – двајца фаворити за негов наследник!

Мауро Икарди му направи огромни проблеми на Интер со одолговлекувањето околу новиот догово…