Дома Видео И судиите си имаат мака: Погледнете како овој судија вежба кревање офсајд дома (ВИДЕО)

И судиите си имаат мака: Погледнете како овој судија вежба кревање офсајд дома (ВИДЕО)

Фудбалерите низ светот секојдневно објавуваат видеа од своите тренинзи во изолација, сте се запрашале ли како вежбаат судиите?

Сега на социјалните мрежи беше објавено видео од Франк Комба е кој помошник судија со знакот на ФИФА. Погледнете како тој во својот дом вежба мафтање со знаменцето за офсајд и некои останати работи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …