Дома Останати Кошарка И покрај триумфот во Талин, Соколите се збогуваа со Лигата на шампионите

И покрај триумфот во Талин, Соколите се збогуваа со Лигата на шампионите

Карпош Соколи во Талин триумфираше против Калев со 81:78, но тоа не им помогна да ја минат оваа фаза во рамки на Лигата на шампионите.

Карпошани сепак се елиминирани, и тоа поради катастрофалниот пораз на домашен терен од естонскиот тим.

Најефикасен во таборот на Соколи беше Браун кој постигна 19 поени, додека на спротивната страна тоа беше Мирковиќ со 17 постигнати поени.

Кошаркарите на Карпош Соколи сега ќе се сконцентрираат на квалификациските настапи за Еврокупот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

БАНДА СО ИНТЕРВЈУ ЗА СПОРТСКИ: Никој не може да биде сакан како Кара и Столе, сакам еден ден пак заедно да играме во Вардар!!

Дејан Милосављев беше еден од милениците на скопската публика, меѓутоа поради проблемите в…