Дома Трансфер зона И официјално: Капитенот на Гана ново засилување за Нотингем!

И официјално: Капитенот на Гана ново засилување за Нотингем!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Како и што се најавуваше (ТУКА) претходно капитенот на Гана Андре Ајев е ново засилување на Нотингем Форест.

Ајев е 30. засилување за „шумарите“ оваа сезона многу веројатно станува збор за рекорд кога се трансферите во една сезона во прашање.

Иако предниот рок е затворен Нотингем можеше да го доведе Ајев затоа што беше без клуб, а слободните играчи можат да потпишуваат договори.

„Тренерот Стив Купер ме познава добро и знае како треба да работи со мене на теренот и надвор од него. Имаме навистина силна врска, станува збор за еден посебен тренер“, изјави Ајев.

Со Нотингем Ајев потпиша договор до крајот на сезоната, а со Купер соработуваа во Свонси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…