Дома Трансфер зона И Борусија Дортмунд се откажува од Санчо

И Борусија Дортмунд се откажува од Санчо

Џејдон Санчо е во центарот на вниманието откако влезе во конфликт со тренерот Тен Хаг и сака да го напушти Манчестер Јунајтед.

Англичанецот влезе во расправија со тренерот Тен Хаг и јасно е дека нема да добива голема минутажа, па е спремен да ја промени средината.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Најсилен интерес за него покажуваше Борусија Дортмунд, каде што ја доживеа својата афирмација, а самиот Санчо сака да се врати и да ја „оживее“ својата кариера.

Дортмунд сакаше да го доведе Санчо во јануари, но преговорите се во застој, бидејќи „милионерите“ се загрижени за неговата дисциплина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Понудата е спремна: Познато што Селтик е спремен да понуди за Мивоски!

Бојан Миовски и сезонава има одлични настапи во дресот на Абердин, а во изминатите неколку…