Дома Македонски спорт Иџе на трката во Имола ќе стартува од седмата позиција

Иџе на трката во Имола ќе стартува од седмата позиција

Во квалификациите за последната трка македонскиот автомобилист на ТЦР Италија шампионатот го освои седмото место.

Првата трка денес е закажана за од 16:00 часот, Иџе има добра позиција и ќе стартува како седмопласиран. Најбрзиот круг на Иџе денес беше со време од 1:53,778. Втората трка ќе се вози утре со почеток од 12:40 часот.

На патеката во Имоло „Енцо и Дино Ферари“ Иџе сезонава веќе еднаш се искачи на подиумот освојувајќи го третото место на трката кон крајот на август.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Гол на Дарко Велковски против Сосиедад на „Сан Себастијан“ 🎥

Македонскиот репрезентативец, Дарко Велковски постигна гол вечерва за Ријека против Реал С…