Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Италија со пресврт ја победи Албанија

Италија со пресврт ја победи Албанија

Репрезентацијата на Италија потешко од очекувањата ја победи Албанија со 2:1 на стартот на Европското првенство.

Албанија ги шокира „аѕурите“ на стартот откако поведе со голот на Бајрами после само 23 секунди, што е и најбрз гол во историјата на ЕП.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Меѓутоа, Италија брзо се опорави од раниот шок и направи пресврт до полувремето. Најпрво израмни Бастони, а потоа Барела погоди за 2:1.

Во второто полувреме Албанија пружи одлична партија и создаде неколку шанси, но не успеа да го израмни резултатот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…